Hakkımda

Hakkımda

SEO Hikayem

İlgilendiğim ve yazmaktan zevk aldığım konuları bloglarda yazmaya başladıktan sonra yazdıklarımı benimle aynı konulara ilgi gösteren diğer insanlara ulaştırmak istememle SEO maceram 6 sene önce başladı.

Başlarda tamamen kulaktan dolma sağdan soldan edindiğim klasik ve çoğu black hat yöntemlerle SEO çalışmalarını devam ettirdim. Bazı projelerimde başarılı olduysam da çoğunda başarısız sonuçlar elde ettim. Google her geçen sene yüzlerce güncelleme yapan bir yapay zeka ve bir noktadan sonra kaçışınız olmuyor.

Bütünsel(Holistic) SEO İle Tanışmam

Tüm yanlış uygulamalardan sonra tamamen Google yönergelerine paralel çalışmalar yapmaya başladım. Teknik ve sayfa içi SEO’nun bir web sitesini nereden nereye getirebileceğini onlarca örnekte görme imkanım oldu.

Sevgili Koray Tuğberk Gübür sayesinde topical authority, semantik SEO, topical coverage ve topic cluster gibi kavramlarla tanıştım ve çalışmalarımı bu disiplinler üzerine inşa etmeye başladım.

Son 3 senedir de bu yaklaşımla SEO çalışmalarımı yürütmekte ve işletmelere kalıcı görünürlük ve organik trafik sağlamaya devam ediyorum.

Sık Sorulan Sorular

Sıkça aldığım soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Ben SEO çalışmalarımda kimseye sıra garantisi vermiyorum. Her yıl binlerce güncelleme alan bir arama motorunda sıra garantisi vermek çok da akıllıca bir çalışma biçimi olarak görünmüyor.

Böyle bir hizmetim bulunmuyor.

Tamamen Google yönergelerine uygun, arama motorunu anlamaya çalışarak, holistic SEO yaklaşımını benimseyen bir SEO hizmeti veriyorum.

Evet. Talepler doğrultusunda sitenizin teknik, içerik ve sayfa içi SEO bağlamında analizini yapıyor ve size raporluyorum.

Ahrefs, SEMrush, Screaming Frog, SiteBulb, JetOctopus, Google Search Console, Google Arama Merkezi ve Google patentleri.